ტექნოპარკში შედგა სტარტაპ პროექტის პრეზენტაცია:
შპს "ქონსტრაქთ ჯის" დაკვეთით, შპს „ოპტიმალ გრუპ+“ სა და ქართულ-ამერიკულ უნივერსიტეტს(გაუ) შორის დადებული მემორანდუმის ფარგლებში  შემუშავდა ალგორითმი და  "სამშენებლო პროდუქციის საშუალო საბაზრო ფასების კვლევის მეთოდიკა", რომელიც საფუძვლად დაედო ვებ პორტალის პროგრამულ უზრუნველყოფას.
პრეზენტაციას დაესწრო სახელმწიფო სტრუქტურებისა და 200 -ზე მეტი კერძო კომპანიის წარმომადგებელი.
ჩვენი კომპანია „ოპტიმალ გრუპ +“ გახდა ერთ-ერთი უმსხვილესი ინპექტირების და სერტიფიცირების ორგანიზაციის "CEOC International" წევრი
მიმდინარე წლის 30 მაისს, პარიზში, საფრანგეთი, სერტიფიცირების და ინსპექტირების ორგანიზაციების ერთ-ერთი უმსხვილესი გაერთიანების CEOC INTERNATIONAL-ის გენერალური ყრილობა გაიმართა, სადაც საზეიმო ვითარებაში ოპტიმალ გრუპ + გახდა CEOC-ის წევრი ორგანიზაცია. CEOC აერთიანებს 31 ორგანიზაციას 19 ქვეყინდან.
დაფუძნდა მშენებლობის ინსპექტირების აკრედიტირებულ პირთა ასოციაცია
ამა წლის 26 ივლისს, აკრედიტირებული ინსპექტირების ორგანოების ინიციატივით დაფუძნდა „მშენებლობის ინსპექტირების აკრეტიდირებულ პირთა ასოციაცია“ რომლის შემადგენლობაში შედიან 5 ლიდერი ინსპექტირების ორგანო საქართველოში. მათ შორის: საქერქსპერტიზა, მშენ-ექსპერტი, თი აი ეი ჯი აუდიტესკორტი, საინჟინრო მონიტორინგის ჯგუფი და ოპტიმალ გრუპ +.
ასოციაციის მთავარი მიზანებია ინსპექტირების და მშენებლობის სფეროში არსებული გამოწვევების გამკლავება, ბაზრის მონიტორინგი, გაფართოვება და გაჯანსაღება. ასევე, საერთაშორისო სტანდარტების ადგილობრივ ბაზარზე დანერგვა.
ევროკომისიის წერილი CEOC-ს, ინსპექტირების ორგანოების საქმიანობასთან დაკავშირდებით
მიმდინარე წლის აგვისტოს თვეში, CEOC International-მა ევროკომისიისგან წერილი მიიღო, რომელშიც ითხოვდნენ წერილობითი ანგარიშის მიწოდებას ევროკავშირის ქვეყნებში სამშენებლო პროექტების დამტკიცების პროცედურებში, ინსპექტირების ორგანოების  ჩართულობის შესახებ.
სხვა წევრების მსგავსად, აღნიშნული წერილი გადმოეგზავნა „ოპტმალ გრუპ +“-საც. კომპანიამ დაწვრილებითი ანგარიში მიაწოდა დაინტრესებულ მხარეებს საქართველოს სამშენებლო სფეროში ინსპექტირების ორგანოების ჩართულობის შესახებ.
ზემოაღნიშნულიდან ნათლად ჩანს, რომ ევროკავშირის ოფიციალური სტრუქტურები დაინტერესებული არიან აღნიშნული საკითხით. შესაბამისად, ოპტიმალ გრუპმა გამოთქვა ინიციატივა ინსპექტირების და შესაბამისობის შეფასების კომიტეტების სხდომების ფარგლებში განხილულიყო აღნიშნული საკითხი.
CEOC International-ის გენარალური მდივნის ვიზიტი საქართველოში
ოპტიმალ გრუპ + ის CEOC International-ში გაწევრიანების შემდეგ, სპეციალური მოწვევით საქართველოში იმყოფებოდა CEOC-ის გენერალური მდივანი ბატონი Drewin Nieuwenhuis ასოციაციის სხვა წარმომადგენლებთან ერთად.
დელეგაციასა და ოპტიმალ გრუპ + ს შორის გაიმართა სამუშაო შეხვედრა მომავალი თანამშრომლობის გაღრმავების მიზნით.
ვიზიტის ფარგლებში შედგა შეხვედრები სამშენებლო სექტორის როგორც კერძო, ასევე სახელმწიფო სტრუქტურების წარმომადგენლებთან.
ასევე, შედგა შეხვედრა აკრედიტაციის ცენტრის დირექტორთან, რომლის ფარგლებშიც განხილულ იქნა საქართველოში არსებული მდგომარეობა. შედეგად, მოხდა შეთანხმება ურთიერთობების გაღრმავების, საქართველოში ევროკავშრის საუკეთესო გამოცდილების დანერგვის და პერმანენტული მხარდაჭერის მიმართულებებით.
ახლადშექმნილი მშენებლობის ინსპექტირების აკრედიტირებულ პირთა ასოციაციის პრეზენტაცია
მიმდინარე წლის 2 ნოემბერს, სასტუმრო “Holiday inn”-ში, ინფრასტრუქტურის მშენებელთა ასოციაციის ორგანიზებით ჩატარდა ღონისძიება „მშენებლობა საქართველოში - ხარისხი როგორც გამოწვევა“, სადაც ახლად შექმნილი - მშენებლობის ინსპექტირების აკრედიტებულ პირთა ასოციაციის გამგეობის თავმჯდომარემ, დიმიტრი მხეიძემ, წარმოადგინა ასოციაციის პრეზენტაცია და სტუმრებს გააცნო მისი მიზნები, ამოცანები და გეგმები ქართულ სამშენებლო ინდუსტრიაში.
ასევე, ღონისძიებაზე წარსდგა ოპტიმალ გრუპ + ის სპეციალური მოწვევით საქართველოში მყოფი CEOC International-ის გენერალური მდივანი Drewin Nieuwenhuis. მან ისაუბრა შესაბამისობის შემფასებელი ორგანიზაციების და მათი გაერთიანების CEOC – International – ის როლზე ევროპის და მსოფლიოს მრეწველობაში. ღონისძიებას ესწრებოდნენ რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი და სამშენებლო სექტორის წარმომადგენლები.
პარიზში, საფრანგეთი, გაიმართა CEOC International-ის ინსპექტირების და შესაბამისობის შეფასების კომიტეტების სხდომა
14-15 ნოემბერს პარიზში, საფრანგეთი, „ოპტიმალ გრუპ + “-ის  კომერციულმა დირექტორმა დიმიტრი მხეიძემ და ინსპექტირების ორგანოს ხელმძღვანელმა ალექსანდრე ველიჯანაშვილმა, მონაწილეობა მიიღეს CEOC-ის ინსპექტირების და შესაბამისობის შეფასების კომიტეტების სხდომაში.
კომპანიის ინიციატივით, სხდომაზე დაისვა საკითხი საქართველოს სამშენებლო სექტორში არსებული მდგომარეობის შესახებ. ასევე, კომიტეტმა იმსჯელა და მოხდა შეთანხმება აღნიშნულ სფეროში ინსპექტირების ორგანოების მეტი ჩართულობის შესახებ.

Ассоциация Аккредитованных Органов Инспектирования Строительства было основано
26 июля 2017 года, по инициативе аккредитованных органов инспектирования, было основано Ассоциация Аккредитованных органов строительства.
Члены ассоциации представляют ведущие органы инспектирования в Грузии. В том числе, GEOEXPERTISE, Mshen-Experti, Auditescort, ENGINEERING MONITORING GROUP и Optimal Group +.
Ассоциация нацелена на решение текущих задач в секторе инспектирования и строительтва и  внедрение международных стандартов на рынке Грузии.
CEOC international  получил письмо от Эвро Комисии, по поводу текущий деятьельности органов инспектирования
В Август, 2017, CEOC international  получил письмо от Эвро Комисии который просил отчет по поводу степени участия органов инспектирования в процессе утверждения процедур проекторования строительства в странах эвропейского союза.
Как и другие члены CEOC, компания Optimal Group + также получила письмо. компания представила подробный отчет о текущей ситуации по поводу участия органов инспектирования в строительных процессах в республике Грузий.
В соответствии с вышеупомянутыми мероприятиями, понятно  что официальные лица Еврокомиссии заинтересованы в этой теме.  Компания Optimal Group + инициировала обсуждение указанной темы в рамках комитетов по инспектирования и оценке соответствия.
Визит Генерального Секретаря CEOC International в Грузию
После присоединения Optimal Group + в качестве ассоциированного члена CEOC International, Генеральный Секретар CEOC, Drewin Nieuwenhuis вметые с делегатами рабочим визитом приехали в Грузию. Между делегацией и Optimal Group + состаялось рабочая встреча. Стороны обсудили будущие возможности сотрудничества и партнерства.
В рамках визита, было проведено несколько встреч с частными и государственными представителями строительного сектора. Делегация провела рабочую встречу с руководителем Центра Аккредитации. Стороны обсудили текущую ситуацию в Грузии и договорились о будущем сотрудничестве, постоянном поддержке и внедрении передовой практики Евросоюза.
Презентация недавно созданной Ассоциации Аккредитованных органов инспектирования в строительстве
2 ноября 2017 года в гостинице «Холидей Инн» Ассоциация строителей инфраструктуры организовала мероприятие «Строительство в Грузии - качество как вызов», на котором Димитрий Мхеидзе, председатель недавно созданной Ассоциации Аккредитованных органов инспектирования представил цели, задачи и планы Ассоциации в строительственный сектор.
В Рамках мероприятиях Генеральный секретарь CEOC Drewin Nieuwenhuis представил CEOC international,  его роль в Европе и глобалой индустии. В мероприятии приняли участие министр инфраструктуры и регионального развития и другие представители строительного сектора.
В Париже, Франция, CEOC International провела заседание комитетов по инспектирования и оценке соответствия
14-15 ноября в Париже, Франция, Димитрий Мхеидзе, CCO и Александр Велиджанашвили, руководитель органа инспектирования, приняли участие в заседании комитетов по инспектирования и оценке соответствия. Компания иницировала чтобы обсудить текущую среду строительного сектора в Грузии. Комитет обсудил и согласился на более активное участие органов инспектирования в секторе.